Mida panna selga fotosessioonile?

Kuidas valida riideid pildistamiseks? Järgneva jutu olen kirja pannud, et saaksid ideid, mida panna selga fotosessioonile kui tuled minuga pildistama :) Need on näited lihtsustamaks otsustamist ja kui Sa näiteks kindlasti igapäevaselt riietud üleni musta või hoopis kannad vikerkaare-värvilisi kleite, siis absoluutselt muidugi tule sedasi pildistama ka, sest kõige olulisem on, et Sa end hästi tunned ja Sul oma riietega mugav on :)

Üldilme jääb piltidel armsam kui riietus on kooskõlastatud.  See jääb pildil hästi kena kui riided omavahel tonaalsuselt sobivad. (Rõhk sõnal sobivad, mitte on samasugused) ehket nt kui ühel on valgete-hallide lilledega sinine kleit, võivad teisel olla nt sinised püksid ja hall pluus.

Kindlasti ei pea te olema pealaest jalatallani ühte värvi, üldse mitte, erinevad värvid-mustrid tulevad kasuks. Vaadata tasub ainult, et üldpilt väga kirjuks ei lähe. Näiteks valite 2-3 värvi ja siis kõigi riided on nende toonidega. Et kui ühel on helesinine pluus, võib teisel olla tumesinine kampsun ja kolmandal hallikassinine kleit.

Kui on täiesti sama värvi riided, võib kombineerida mustreid ja tekstuure, et liiga sarnane ei oleks. (st ära mine ostma kogu perele sama värvi t-särke, vaid pigem vaata riidekappi, äkki teil on kõigil juba palju omavahel sobivaid asju)

Näiteks: Kui tuled pildistama 4-liikmelise perega ja kahel teist on mustrilised riided, siis võiks tasakaaluks ülejäänud kanda ühevärvilisi rõivaid, et üldpilt väga kirjuks ei lähe.

Ühevärvilised riided on head ja õrnad mustrid on ka head. Tasub vältida üksikute suurte piltide ja kirjadega riideid, sest nende puhul koondub kogu tähelepanu riidel olevale pildile/tekstile.

Ja kui tahad, võid võtta erinevaid riideid kaasa, saab vahepeal vahetada. Kui tuled pildistama väikese lapsega, võta kindlasti lisariideid kaasa (kui peaks juhtuma, et ta nt maas mängides end ära määrib). Väiksemad plekid saan muidugi kergelt ära töödelda.

Ühtlasi ei pea Sa muretsema kui pildistamispäeva hommikul avastad, et lemmikpluusile on tekkinud pisike plekk. Pilte töödeldes vaatan alati üle, et riietel poleks udemeid, plekke, (suvel sääski), mõnikord töötlen mõned kortsud ka ära. Kuigi kortsud riietel väga ei sega, ma ise triigin riideid heal juhul üks kord aastas :D

Mõelge, kas te tahate pilte, kus te istute murul või liival. Sel juhul tasub võtta kaasa mingi tekike või muidugi võite otse murul / liival ka istuda :)

Soovid pildistada varakevadel või sügisel kui jahedad ilmad? Riietu kihiliselt – siis on soe ja see jääb piltidele ilus. Teeme fotosessiooni talvel keset lumist metsa – soojad kampsunid on niiiii nunnud. Ja võta termosega teed ka kaasa :)

Kirjuta mulle [email protected] ja lähme pildistama :) Ma juba ootan!

COMMENTS
EXPAND
ADD A COMMENT