KÜSIMUSED JA VASTUSED

MIS JUHTUB KUI FOTOSESSIOONI AJAL SAJAB VIHMA?
Jälgin hoolega ilmateadet ning vihmase ilma korral lepime uue kuupäeva kokku, sest päiksega tulevad ilusamad pildid :) Kui uut kuupäeva pole võimalik kokku leppida, siis pildistame kummikute ja vihmavarjudega :) Mulle tavaliselt öeldakse ka pärast pilvist sessiooni, et pilte vaadates tundub, nagu oleks olnud ülisoe ja ilus päev.

KAS ON VÕIMALIK, ET MEIE FOTOSESSIOONI PILDID EI LÄHE AVALIKULT INTERNETTI?
Jaa, loomulikult! Küsin alati luba enne piltide sotsiaalmeediasse lisamist ja kui soovid, et Sinu pildid oleks privaatsed, siis ma neid ise kuhugi ei lisa.

KAUA PILTIDE TÖÖTLEMISEGA AEGA LÄHEB?
Tean, et piltide nägemine on väga põnev ja annan endast parima, et töödeldud piltidega galerii võimalikult kiirelt Sulle saata saaks. Täpse aja lepin igaühega eraldi kokku, sest sõltub väga palju sellest, kas pildistamine on näiteks augustis (kõige populaarsem aeg) või veebruaris. Keskmiselt on ootusaeg fotosessioonidel üks kuu ja pulmapiltidel kolm kuud. Loomulikult kui jõuan kiiremini töödeldud, siis saadan pildid kiiremini :)

KUI VARAKULT PEAKS FOTOSESSIOONIKS KUUPÄEVA BRONEERIMA?
Kui soovid tulla pildistama mõnel konkreetsel kuupäeval, siis kirjuta mulle niipea kui võimalik :) Väga mitmed pildistamised on kalendris juba üks-kaks aastat varem kirjas. Sellegipoolest kui mõtled näiteks, et soovid fotosessiooni ülejärgmisel laupäeval ja mul on see juhtumisi vaba, siis piisab täiesti sellisest lühikesest paarinädalasest etteteatamisest :)

KAS PILDISTAD KA VÄLJASPOOL TALLINNAT?
Jaa! Kuna elan Tallinnas, toimub palju fotosessioone siinsamas mu kodulinnas, ent käin tihti pildistamas ka mujal Eestis. (Erilised lemmikud on ilusad rannikuäärsed alad Harjumaal ja Ida-Virumaal.) Ma tulen kohale igale poole, kuhu soovid :) Olen pildistanud ka Inglismaal, Prantsusmaal ja Šveitsis :)
*Kui Sa elad kuskil, kus on mäed, siis ma tulen eriti suure rõõmuga sinna pildistama :D

KAS FOTOSESSIOONIKS PEAB TEGEMA JUMESTUSE?
Võid ise meikida, võid jumestaja juurde minna. Tee täpselt nii, nagu ise soovid ja end mugavalt tunned. Kuna pildistame looduses, siis otseselt ekstratumedat ega fotomeiki pole vaja. Tulemus jääb päiksevalgusega pildistades fotodele enamvähem selline nagu peeglist vaadates, seega tee täpselt selline jumestus, nagu Sulle meeldib. Kui igapäevaselt end üldse ei meigi, siis ripsmetušši ja huulepalsamit tasub küll kindlasti kasutada :)

MIS FOTOSESSIOONILE SELGA PEAKS PANEMA?
Tähtis on, et Sul mugav oleks oma riietega!
Pildid on armsamad kui riided stiililt ja värvidelt omavahel sobivad. Kombineeri õrnu mustreid, tekstuure ja ühetoonilisi riideid. Vaata rohkem ideid siit https://www.marissits.com/mida-panna-selga-fotosessioonile/

MA POLE KUNAGI FOTOSESSIOONIL KÄINUD JA MA KARDAN, ET EI OSKA POSEERIDA
Olen pildistanud tohutult palju inimesi, kes tulevad täitsa esimest korda elus fotosessioonile ja enamasti on nad pärast nii elevil ja räägivad kui tore fotosessioon oli. Ära karda kaamera ees olemist. Mulle meeldib enim teha loomulikke emotsiooniderikkaid fotosid ja ma juhendan Sind täpselt nii palju kui vaja. Vahel juhtub, et juhendan ainult natuke fotosessiooni alguses ja ülejäänud fotosessioon kulgeb nii sujuvalt ja loomulikult, et tihti unustavad inimesed ära, et ma neist pilte teen :D