Kuidas valida riideid pildistamiseks? Järgneva jutu olen kirja pannud, et saaksid ideid, mida panna selga fotosessioonile kui tuled minuga pildistama :) Need on näited lihtsustamaks otsustamist ja kui Sa näiteks kindlasti igapäevaselt riietud üleni musta või hoopis kannad vikerkaare-värvilisi kleite, siis absoluutselt muidugi tule sedasi pildistama ka, sest kõige olulisem on, et Sa end hästi tunned ja Sul oma riietega mugav on :)

Üldilme jääb piltidel armsam kui riietus on kooskõlastatud.  Hea kui riided omavahel tonaalsuselt sobivad.

Kui soovid fotosessioonil valminud pilte riputada hiljem kodus seinale, võid riiete värvide valikul arvesse võtta kodus olevaid toone. Näiteks kui soovid kõige lemmikuma perepildi trükkida lõuendile, mille paned roosades-beežides toonides elutoa seinale, siis võite fotosessiooniks valida ka riideid, mis on tonaalsuselt roosad ja beežikad.

Kindlasti ei pea te olema pealaest jalatallani ühte värvi. (ära mine ostma kogu perele sama värvi t-särke, vaid pigem vaata riidekappi, äkki teil on kõigil juba palju omavahel sobivaid asju)

Kombineerige tekstuure, õrnu mustreid ja ühevärvilisi riideid. Näiteks valite 2-3 värvi ja siis kõigi riided on nende toonidega. Et kui ühel on helesinine pluus, võib teisel olla tumesinine kampsun ja kolmandal hall pluus ja sinised teksad.

Kui tuled pildistama näiteks neljaliikmelise perega ja kahel teist on mustrilised riided, siis võiks tasakaaluks ülejäänud kanda ühevärvilisi rõivaid, et üldpilt väga kirjuks ei lähe.

 

Tasub vältida suurte üksikute piltide või kirjadega riideid. Nt kui kõigil on valged-beežid-hallid riided ja ühel pluusil on suurelt neoonroosaga kirjutatud “HEY SUMMER”, siis koondub kogu tähelepanu pluusil olevale tekstile.

Soovi korral võid võtta fotosessioonile ka lisariided kaasa, saad neid vahepeal vahetada. Kui tuled pildistama väikese lapsega, võta kindlasti mitu komplekti lisariideid kaasa (kui peaks juhtuma, et laps nt maas mängides end ära määrib). Väiksemad plekid saan muidugi kergelt ära töödelda, aga hea kui on olemas varuvariant :)

Ühtlasi ei pea Sa muretsema kui pildistamispäeva hommikul avastad, et lemmikpluusile on tekkinud pisike plekk. Pilte töödeldes vaatan alati üle, et riietel poleks silmapaistvaid udemeid, plekke, auke, suvel sääski.

Mõelge, kas te tahate pilte, kus te istute murul või liival. Sel juhul tasub võtta kaasa mingi tekike või muidugi võite otse murul/liival ka istuda :)

Soovid pildistada varakevadel või sügisel kui jahedad ilmad? Riietu kihiliselt – siis on soe ja see jääb piltidele ilus. Teeme fotosessiooni talvel keset lumist metsa – soojad kampsunid on niiiii nunnud. Ja võta termosega teed ka kaasa :)

Kirjuta mulle maris@marissits.com ja lähme pildistama :) Ma juba ootan!

RECENT POSTS

    Leave a comment