14 June, 2019

Soovitusi pruutpaaridele pulmapäevaks

Pruutpaaridega, kelle pulmapäeva ma pildistan hommikust õhtuni, teen ma tavaliselt enne pulmi fotosessiooni, mille jooksul saame arutada nii pulmapäeva puudutavaid detaile kui saan vastata küsimustele ja anda soovitusi. Mõtlesin, et paneks osa neist soovitustest siia ka kirja :)

Pulmapäeva hommik

Mõelge läbi, milline võiks olla pulmapäeva hommik. Kus toimuvad soengu ja meigi tegemine? Kodus, peopaigas või hotellis? Kas ettevalmistuste juures on Sinuga koos keegi? Sõbrannad, ema, pruutneitsid? Kas keegi aitab Sul kleiti selga panna? Kui ettevalmistuste juures teisi inimesi pole, siis ma saan ka aidata vajadusel pulmakleidi paelte või lipsude sidumisega :)

Mõelge läbi, kas näete teineteist enne tseremooniat või kohtute esimest korda alles tseremoonial? Väga paljud pruutpaarid teevad ettevalmistused eraldi, aga enne tseremooniat teevad nö ehmakohtumise, kus näevad teineteist oma pulmariietega esimest korda.

Päevakava: Kui palju millegi jaoks aega varuda?

Tavaliselt lepib pruutpaar pulmapäeva ajakava kokku pulmaisaga. Pildistamist puudutavad asjad tasub aga enne fotograafiga (ja videograafiga) üle rääkida, sest iga fotograafi pildistamisstiil on erinev ja seetõttu on ka väga erinev, kaua kulub aega näiteks grupi- või ilupiltideks, kus neid kõige parem teha oleks jms.

Ma olen ülimalt paindlik ja harjunud vastavalt paikapandud ajakavale neid asju kohandama pildistamise jaoks, aga tuleb ette olukordi, kus on liiga vähe või liiga palju aega jäetud ja ideaalis võiks ju pulmapäev kulgeda sujuvalt ja rahulikult, mitte üleliia kiirustades või vastupidi niisama oodates, sest grupipiltidele planeeritud ajast kulus tegelikult veerand ja nüüd on paus, kus tegelikult kõik ootavad, et saaks juba lauda istuda. Seega pildistamist puudutavad asjad arutage läbi fotograafiga :)

Muude ajakava puudutavate asjade osas kehtib hea reegel, et varu igaks juhuks igale tegevusele 10 minutit rohkem aega, siis läheb kõik sujuvamalt. Head pulmaisad oskavad mänge ja tegevusi kohandada vastavalt vajadusele kui ajakava vahel natuke nihkesse läheb.

Kui pruutpaari ettevalmistused hommikul on koos ja ajakava võimaldab, võiks jätta ilupiltidele enne tseremooniat aega 1-1,5 tundi. Kui pruutpaar näeb teineteist alles tseremoonia alguses, siis saab muidugi kõik pildid teha hiljem peo jooksul.

Hoolimata sellest kui palju pilte jõuame me teha enne tseremooniat, on kõige olulisem aeg ilupiltide tegemiseks umbes tund enne päikseloojangut. Seega tasub peo ajakava planeerida selliselt, et näiteks ühe tantsupausi ajal saame minna natukeseks õue ja teha mõnusa kuldse õhtuvalgusega need kõige ilusamad pildid. Kusjuures väga paljud pruutpaarid on mulle öelnud, et ülimõnus oli selleks päikseloojangu-minisessiooniks nö aeg maha võtta, sest pulmapäevad on ju niiii kiired ja nii tegevusi täis, et täitsa hea on korraks peomöllust eemalduda ja siis veidi aja pärast jälle külaliste juurde tagasi tulla :)

Enamasti on peopaikade lähedal piisavalt loodust, kus on hea teha päikseloojangul pilte ja ei pea seega kaua peost eemal olema. Tasub võtta kaasa mugavad vahetusjalanõud, millega põllul või metsas pildistada :) Vahel on pruutidel lausa mitu paari kingi (ühed tseremoonia jaoks ja teised õues pildistamise jaoks ja kolmandad tantsuplatsi jaoks :D)

Valgus

Valgus loob meeleolu ja mõjutab otseselt seda, millised peopildid tulevad. See on nii armas kui pruutpaarid vahel küsivad minult, milliseid tulukesi nad peoruumi kaunistamisel kasutada võiks ja millised küünlad piltidel paremad jäävad :)

Mida rohkem küünlaid ja tulukesi, seda armsamad pildid. Väiksed valgusallikad loovad mõnusa ja õdusa atmosfääri, mis lisaks sellele, et see teeb pildid armsamaks, tekitab üleüldse mõnusa tunde ja meeleolu kõigile. Seejuures ei pea üldse olema ainult suured küünlad. Pisikesed teeküünlad jäävad ka väga kenad piltidele. Ja mida rohkem neid on, seda parem :D Seejuures tasub tulukesi kasutada mitte ainult kõrgel lae all, vaid ka natuke madalamal (vahel on väga efektiivselt pandud neid seintele või keritud ümber postide). Seega kui teile meeldivad tulukesed ja küünlad, siis kasutage neid kohe viis korda rohkem kui esialgu vajalikuks peate :D See on seda väärt!

Kui Sa oled nt vaadanud mu kodulehel mõne pulmapeo pilte, mis Sulle meeldivad või Sul on mingi konkreetne visioon, milliseid pilte soovid, siis räägi mulle ja ma saan anda soovitusi, milline võiks olla peokoha valgustus, et sarnast tulemust saada vms.

Peopaiga saad muuta omanäoliseks igasugu detailidega. Tore on kui dekoratsioonid ja pisidetailid moodustavad ühtse terviku. See on üliarmas kui pruutpaarid teevad osa dekoratsioonidest ise. Kui on tegemist suure pulmaga, on väga hea mõte kasutada professionaalsete dekoreerijate abi. Üsna mugav on kellelegi oma soovid täpselt ära rääkida ja siis pulmapäeval lihtsalt imetleda kui võrratult peopaik kaunistatud on.

Muud soovitused

Tee proovimeik ja -soeng! Eriti kasulik on teha need mitu nädalat enne pulmi ja justnimelt hommikul ja siis käiagi kogu päev nii ilusana ringi :) Siis saad aimu, kas soeng püsib õhtu lõpuni või äkki saab mingeid muudatusi teha, et pulmapäeval kõik ideaalne oleks. Väga hea mõte on teha proovimeik ja -soeng samal päeval kui toimub pulmaeelne fotosessioon. Sedasi näed, milline jääb tulemus fotodele.

Kui tegemist on suvepulmaga (ka kevad/sügis, kui ilm on hea), siis arutage pulmaisaga võimalust teha mõned mängud/tegevused õues. Nagunii käib suur osa külalisi vahepeal värsket õhku hingamas ja siis oleks ju hea mõte teha paar tegevust õues. Ei pea üldse olema mingid liikumist nõudvad mängud, ka näiteks üks populaarsemaid mina/sina (küsimustele vastamise) mäng on selline, mida võib teha õues. Olen pildistanud palju pulmi kuumadel suvepäevadel, kus pulmaisad väga osavalt vaatavadki, et kui pooled külalistest kogu aeg õues on, siis teevadki mõned meelelahutuslikud tegevused õues kõigile.

Pulmapäeva hommikul võiks olla samas ruumis, kus ettevalmistused toimuvad, olemas ka sõrmused, kleit, kingad, lilled, ehted ja muud teile tähtsad asjad, millest soovite, et pilti teen.

Kõik asjad, mis on võimalik teha ära enne pulmapäeva, soovitan enne ära teha. Pange valmis asjad, mida pulmas vaja läheb või tehke nimekiri asjadest, mis pulmapäeval kaasa võtta. Vaadake üle riided ja kingad ja lõigake ära igasugu hinnasildid ja etiketid, siis on pulmapäeval kõik sujuvam :) Ja varuge endale midagi süüa/juua, sest päev on pikk ja algab vara ja õhtusöögini on palju aega.

Ja muidugi kõige-kõige tähtsam: nautige oma erilist päeva, sest see möödub ju nii ruttu :)

RECENT POSTS

    Leave a comment